Chłodnictwo przemysłowe

Chłodnictwo, mroźnia – projektujemy i montujemy systemy chłodzenia i mrożenia dostosowanego dla przemysłu spożywczego, jak również dla branż specjalistycznych. Montowane przez nas urządzenia charakteryzują się trwałością, ekonomicznością, posiadają atesty norm jakościowych.

Chłodnia jest pomieszczeniem do przechowywania artykułów, które wymagają przedłużenia trwałości przy zachowaniu niższej temperatury niż temperatura otoczenia. Chłodnią może być komora, kontener, duża sala w budynku. W chłodni ważna jest skuteczność izolacji termicznej stropów i ścian, a przede wszystkim wydajność urządzeń chłodniczych.

Mroźnia są wyposażone w urządzenia zamrażalnicze. Tak jak w chłodnictwie dla przedłużenia trwałości produktów stosuje się temperaturę zazwyczaj od 0 do 4 °C, tak w mroźni wykorzystuje się temperaturę poniżej -25 °C (do -50 °C). Produkty w mroźni przeznaczone są do długotrwałego przechowywania żywności.

Meble chłodnicze, lady chłodnicze – meble chłodnicze są podstawą do przechowywania produktów w odpowiednich warunkach klimatycznych (temperatura i wilgotność), produkty w nich przechowywane długo zachowują swoją świeżość. Stanowią wyposażenie sklepów branży spożywczej, jak również są wykorzystywane na stacjach benzynowych, restauracjach czy innych obiektach handlowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo w zakresie mebli chłodniczych: lady chłodnicze, witryny chłodnicze, regały chłodnicze,  szafy chłodnicze, wanny mroźnicze i wyspy mroźnicze.